Wkraczamy na skwer

pasiarze.jpg
OBSERWUJEMY SKWER

Czerwiec / lipiec 2020 - CORONAVIRUS utrudnia nam spotkania z mieszkańcami, zatem nadrabiamy braki informacyjne obserwując kto i kiedy, oraz jak z niego korzysta. Kieruje nami nasza wspaniała animatorka i edukatorka Kasia Perlińska. Kto by przypuszczał że 4500 m2 generuje przestrzenie puste, spotkań, przechadzek i ciągów komunikacyjnych!

Oto jeden z wyników obserwacji - tak poruszają się po skwerze właściciele psów. Co ciekawe jak się wydaje dokonali podziału skweru pomiędzy ulice Widok i Oblęgorska (strefy wpływów zaznaczone różnymi kolorami)!

IMG_20201125_125958175.jpg
WYPROWADZAMY RODZINY Z DOMÓW

Zakazy, lock downy, a my chcemy zwrócić uwagę łodzian na zieleń nieleśną, nieodległą. Współprojektowanie przestrzeni ma sens tylko wtedy kiedy mieszkańcy są świadomi istnienia tejże i choć niektórych jej funkcji (poza parkingową). Jeż jest idealnym patronem takich działań - nie dość że sympatyczny to rzeczywiście współdzieli z nami przestrzeń i jest jednym z głównych dzikich użytkowników skwerów. No więc przyjrzyjmy się naszej przestrzeni oczami tych zwierzaków.

Jesień pod znakiem budowy domków dla jeży! 

DSC01356.jpg
A MOŻE IDŹMY NAD RZEKĘ?

W pobliżu przepływa rzeka Łódka.... no właściwie przepływała. Niewiele w niej obecnie wody, jednak spełniała istotną rolę w historii Łodzi. 

Nasze Animatorki z ART AKCJI zorganizowały warsztaty dla dzieci w czasie których mogły spędzić trochę czasu nad rzeką i poznać jej funkcje komunikacyjno - transportowe.

WSPÓŁPROJEKTOWANIE!

ATENAS ma inspirować do współtworzenia błękitnej i zielonej infrastruktury, a w skrócie do odtwarzania przyrody w mieście z jej elementem koniecznym - wodą. Zaczynamy zatem współprojektowanie od najmłodszych - warsztaty dla uczniów "las w słoiku" przeprowadzone we współpracy z firmą Drozd.  

logo_atenas_block_RGB.png
W TOKU....

....................